Boys' Track and Field Schedules

Date Matchup Location Time/Result
March 14, 2019 UMary Earlybird All City Indoor University of Mary 3:00am
March 15, 2019 Turtle Mountain - Braves Invite - Indoor Turtle Mountain Comm HS 1:00am
March 16, 2019 Concordia Indoor Concordia College 10:00am
March 22, 2019 NDSU -Fargo Indoor N.D.S.U. 12:00pm
March 22, 2019 Class A Invite NDSU 12:30pm
March 22, 2019 Williston Indoor Williston Area Recreation Center 1:00pm
March 23, 2019 SDSU Ruth Marske SDUS 12:00pm
March 23, 2019 NDSU Class B State Indoor NDSU 12:30pm
March 23, 2019 Pembina County Indoor Invitaitional University of North Dakota 1:00pm
March 26, 2019 Northwest Conference Indoor at MSU Minot State Dome 1:00pm
March 28, 2019 Randy Huether Indoor NDSCS 4:00pm
March 29, 2019 EDC Indoor Meet University of North Dakota 2:00am
March 29, 2019 WDA Indoor University of Mary 3:00pm
April 2, 2019 Bowman County Early Bird Bowman County High School 2:00pm
April 4, 2019 Kindred Kindred High School 4:00pm
April 4, 2019 Kindred Invitational Kindred High School 4:00pm
April 5, 2019 DHS Invite Biesiot Activities Center 1:00pm
April 5, 2019 Mandan Invite Starion Sports Complex 2:00pm
April 5, 2019 CNDC Indoor Minot State Dome 3:00pm
April 5, 2019 Mandan Invie Mandan Track Field 3:00pm
April 6, 2019 M.A.A. Moorhead 10:00am
April 6, 2019 Wibaux Invite Glendive, Mt Dawson Cty HS 10:00am
April 6, 2019 Grand Forks Class B Invite University of North Dakota 1:00pm
April 8, 2019 Lisbon Yowzer Lisbon High School 4:00pm
April 9, 2019 Bowman County Invite Bowman County High School 2:00pm
April 9, 2019 QUAD West Fargo High School 3:00pm
April 9, 2019 Williams County Track Meet Tioga High School 3:30pm
April 11, 2019 Bismarck Kiwanis Bismarck Community Bowl 2:30pm
April 11, 2019 Valley City Boys Invite Valley City Hanna Field 3:00pm
April 11, 2019 Linton Linton High School 3:00pm
April 12, 2019 Bruin Alumni Meet Fargo South High School 4:00pm
April 12, 2019 Central Cass Alumni Meet Central Cass High School 4:00pm
April 16, 2019 Lisbon Red and Gold Lisbon High School 1:00pm
April 16, 2019 Track Meet Biesiot Activities Center 1:00pm
April 16, 2019 Bowman County Invite Bowman County High School 2:00pm
April 16, 2019 Bison-Miner Classic Hazen High School 2:00pm
April 16, 2019 Grand Forks Sertoma Grand Forks 2:00pm
April 16, 2019 Sertoma Invite Cushman Field 2:00pm
April 16, 2019 Grand Forks Sertoma Grand Forks Red River 2:00pm
April 16, 2019 Fessenden Fessenden 3:00pm
April 18, 2019 Dacotah Bank Relays Lemmon High School 10:30am
April 18, 2019 Karlgaard Invite Bismarck Community Bowl 1:30pm
April 18, 2019 Bismarck Karlgaard Bismarck Community Bowl 2:00pm
April 18, 2019 Eagles Relays Fargo Davies 3:00pm
April 18, 2019 Eagle Relays Fargo Davies 3:00pm
April 22, 2019 Quadrangular Fargo South High School 4:00pm
April 23, 2019 Dickinson Quad Biesiot Activities Center 1:00pm
April 23, 2019 Pembina County Outdoor JH/HS Cavalier 2:00pm
April 23, 2019 Shiloh Early Bird Shiloh Christian (District 9) 3:00pm
April 23, 2019 Shiloh Shiloh Christian HS 3:00pm

Showing 1-50 out of 125