Girls' Basketball Standings

A - East Region

Teams East Region Overall
Grand Forks Red River
2-0
3-0
West Fargo Sheyenne High School
2-0
2-0
West Fargo High School
1-0
2-1
Shanley High School
1-0
1-0
Devils Lake Firebirds
1-0
1-1
Wahpeton High School
1-1
1-1
Fargo Davies High School
0-0
1-1
Fargo South High School
0-1
0-3
Valley City High School
0-2
1-2
Fargo North High School
0-2
0-2
Grand Forks Central
0-2
0-3

A - West Region

Teams West Region Overall
Bismarck St. Mary's
2-0
2-0
Bismarck Century High School
1-0
4-0
Williston High School
1-0
2-0
Bismarck High School
1-1
1-1
Minot High School
1-1
1-2
Dickinson
1-2
1-2
Bismarck Legacy High School
0-0
1-2
Jamestown High School
0-0
1-0
Mandan High School
0-1
0-1
Turtle Mountain Comm HS
0-2
1-2

B - Region 1

Teams Region 1 Overall
Kindred High School
2-0
3-1
Oak Grove High School
1-0
1-2
Enderlin High School
0-0
4-1
Wyndmere/Lidgerwood
0-0
1-1
Maple Valley High School
0-0
1-4
Sargent Central High School
0-0
1-4
Lisbon High School
0-0
1-2
Tri-State: Fairmount-Campbell-Tintah-Rosholt
0-0
0-3
Hankinson High School
0-0
0-2
Richland High School
0-0
0-2
Northern Cass High School
0-0
0-3
Milnor/North Sargent
0-1
2-2
Central Cass High School
0-1
1-1

B - Region 2

Teams Region 2 Overall
May-Port CG HS
2-0
4-1
Grafton Spoilers
2-0
2-2
Finley-Sharon/Hope Page
1-0
4-1
Thompson High School
1-0
4-1
Midway/Minto
2-1
3-1
Larimore High School
2-1
2-3
Hillsboro/Central Valley
1-1
2-3
Drayton/Valley-Edinburg
1-1
1-3
Cavalier High School
1-2
3-2
North Border
0-1
1-3
Park River/Fordville-Lankin
0-1
1-3
Griggs County Central High School
0-1
0-5
Hatton/Northwood
0-4
1-4

B - Region 3 - District 5

Teams District 5 Region 3 Overall
Ellendale High School
0-0
2-0
3-2
Edgeley/Kulm/Montpelier
0-0
1-0
5-0
LaMoure-Litchville/Marion
0-0
0-0
4-0
Carrington High School
0-0
0-0
3-1
Oakes High School
0-0
0-0
2-1
Barnes County North High School
0-0
0-0
2-2
Midkota
0-0
0-1
1-4

B - Region 3 - District 6

Teams District 6 Region 3 Overall
Medina-Pingree/Buchanan
0-0
1-0
4-1
Linton/HMB Lions
0-0
0-0
2-1
Kidder County High School
0-0
0-0
3-2
Strasburg/Zeeland
0-0
0-0
0-3
Napoleon/G-S Imperials
0-0
0-1
1-4
South Border Mustangs
0-1
0-2
2-3

B - Region 4 - District 7

Teams District 7 Region 4 Overall
New Rockford-Sheyenne High School
0-0
1-0
4-1
Four Winds/Minnewaukan
0-0
1-0
3-2
Benson County
0-0
0-0
2-3
Dakota Prairie High School
0-0
0-0
1-3
Lakota High School
0-0
0-0
0-5
Harvey/Wells County
0-0
0-1
2-3
Warwick High School
0-0
0-1
1-5

B - Region 4 - District 8

Teams District 8 Region 4 Overall
North Star
0-0
1-1
3-2
St. John High School
0-0
1-1
3-4
Langdon Area/Edmore/Munich
0-0
0-0
4-0
Dunseith High School
0-0
0-0
1-3
Rolette/Wolford Comets
0-0
0-0
1-3
Rolla High School
0-0
0-0
1-4

B - Region 5 - District 10

Teams District 10 Region 5 Overall
Garrison High School
1-0
0-0
2-2
Center-Stanton HS
0-0
1-0
3-1
Wilton-Wing
0-0
1-1
4-2
Turtle Lake-Mercer/McClusky
0-0
0-0
4-2
Underwood High School
0-0
0-0
3-2
Washburn High School
0-0
0-0
2-3
Max High School
0-0
0-0
0-5

B - Region 5 - District 9

Teams District 9 Region 5 Overall
Grant County HS
0-0
1-0
5-0
Shiloh Christian High School
0-0
0-0
4-0
Solen High School
0-0
0-0
1-0
Flasher
0-0
0-0
2-3
Standing Rock Community High School
0-0
0-1
2-1
New Salem-Almont High School
0-0
0-1
1-4

B - Region 6 - District 11

Teams District 11 Region 6 Overall
Bottineau High School
0-0
1-0
3-1
Nedrose High School
0-0
0-0
4-2
Velva High School
0-0
0-0
4-2
TGU Titans
0-0
0-0
3-3
Rugby High School
0-0
0-1
4-1
Drake/Anamoose Raiders
0-0
0-1
1-5
Westhope/Newburg
0-0
0-4
0-6

B - Region 6 - District 12

Teams District 12 Region 6 Overall
Bishop Ryan High School
0-0
2-0
2-2
Our Redeemer's HS
0-0
1-0
3-1
Glenburn High School
0-0
1-0
3-3
South Prairie High School
0-0
1-1
1-3
Des Lacs-Burlington HS
0-0
0-0
3-1
Mohall-Lansford-Sherwood High School
0-0
0-0
2-1
Surrey High School
0-0
0-0
3-2
Lewis & Clark High School - Berthold
0-0
0-0
2-3

B - Region 7

Teams Region 7 Overall
Beach High School
1-0
3-1
Bowman County High School
0-0
4-1
Killdeer High School
0-0
4-2
Hazen High School
0-0
2-1
Dickinson Trinity High School
0-0
3-2
Glen Ullin/Hebron
0-0
3-2
Heart River
0-0
3-2
Hettinger/Scranton
0-0
3-2
New England High School
0-0
2-2
Richardton-Taylor High School
0-0
1-5
Mott-Regent HS
0-0
0-4
Beulah High School
0-1
1-5

B - Region 8 - District 15

Teams District 15 Region 8 Overall
Trenton High School
2-0
0-0
4-0
Parshall High School
0-0
1-0
2-1
New Town High School
0-0
1-0
3-2
Watford City
0-0
0-0
2-1
White Shield High School
0-0
0-0
1-2
Lewis & Clark North Shore-Plaza
0-0
0-0
0-5
Mandaree High School
0-1
0-0
0-1
Williston Trinity Christian High School
0-1
0-0
0-1

B - Region 8 - District 16

Teams District 16 Region 8 Overall
Ray High School
1-0
0-1
1-3
Bowbells/Burke Central
0-0
1-0
2-3
Divide County High School
0-0
0-0
3-2
Stanley High School
0-0
0-0
3-3
Kenmare High School
0-0
0-1
3-1
Powers Lake High School
0-0
0-1
0-3
Tioga High School
0-1
0-0
2-2

B - Schedule is Independent

Teams Schedule is Independent Overall
Dakota Adventist Academy
0-0
0-0