Boys' Basketball Standings

A - East Region

Teams East Region Overall
Fargo Davies High School
2-0
11-0
West Fargo High School
7-1
9-3
Grand Forks Red River
5-2
8-4
West Fargo Sheyenne High School
6-3
7-4
Shanley High School
6-3
8-6
Fargo North High School
4-2
7-3
Devils Lake Firebirds
4-4
5-5
Valley City High School
2-5
4-7
Fargo South High School
0-3
3-7
Grand Forks Central
0-6
0-10
Wahpeton High School
0-7
0-11

A - West Region

Teams West Region Overall
Minot High School
10-0
12-0
Dickinson
10-1
12-1
Bismarck Century High School
7-2
10-2
Bismarck High School
6-5
7-7
Bismarck Legacy High School
5-5
6-7
Turtle Mountain Comm HS
5-5
6-5
Mandan High School
3-6
5-7
Bismarck St. Mary's
3-8
5-9
Williston High School
1-9
1-9
Jamestown High School
0-9
1-10

B - Region 1

Teams Region 1 Overall
Northern Cass High School
3-0
9-1
Oak Grove High School
3-0
7-2
Richland High School
4-1
7-2
Kindred High School
3-1
5-4
Wyndmere/Lidgerwood
4-2
7-3
Lisbon High School
3-2
4-7
Hankinson High School
2-2
8-2
Sargent Central High School
1-2
2-6
Central Cass High School
1-2
3-6
Enderlin High School
1-3
3-7
Maple Valley High School
0-1
6-3
Milnor/North Sargent
0-1
10-1
Tri-State: Fairmount-Campbell-Tintah-Rosholt
0-4
1-9

B - Region 2

Teams Region 2 Overall
Thompson High School
6-0
10-2
Grafton Spoilers
8-1
10-2
Hillsboro/Central Valley
4-1
8-3
May-Port CG HS
5-2
7-4
Cavalier High School
5-3
5-5
Larimore High School
3-2
6-5
Midway/Minto
6-5
7-6
North Border
3-3
3-7
Hatton/Northwood
2-6
5-7
Finley-Sharon/Hope Page
1-4
4-8
Griggs County Central High School
0-2
4-9
Park River/Fordville-Lankin
0-6
3-9
Drayton/Valley-Edinburg
0-8
0-11

B - Region 3 - District 5

Teams District 5 Region 3 Overall
Carrington High School
2-0
4-0
11-0
Ellendale High School
2-0
4-0
7-3
Edgeley/Kulm/Montpelier
2-0
1-3
4-6
LaMoure-Litchville/Marion
1-0
0-1
3-8
Barnes County North
1-2
2-1
3-8
Oakes High School
0-3
1-4
1-8
Midkota
0-3
0-3
1-11

B - Region 3 - District 6

Teams District 6 Region 3 Overall
Linton/HMB Lions
3-0
4-0
9-2
Strasburg/Zeeland
3-0
1-0
5-6
South Border Mustangs
1-1
1-3
5-5
Napoleon/G-S Imperials
1-3
2-3
4-7
Medina-Pingree/Buchanan
0-1
1-2
3-7
Kidder County
0-2
1-2
5-6

B - Region 4 - District 7

Teams District 7 Region 4 Overall
Harvey-Wells County
3-0
1-1
6-3
Four Winds/Minnewaukan
2-0
2-0
10-1
New Rockford-Sheyenne High School
2-1
0-1
8-4
Warwick High School
1-2
1-0
3-6
Benson County
1-2
0-1
3-8
Dakota Prairie High School
0-2
1-0
6-6
Lakota High School
0-2
0-4
3-7

B - Region 4 - District 8

Teams District 8 Region 4 Overall
St. John High School
3-0
4-0
11-0
Rolla High School
2-1
3-1
7-4
Langdon Area-Edmore-Munich
1-1
1-2
6-4
Dunseith High School
1-2
1-2
5-7
North Star
0-0
1-0
8-2
Rolette/Wolford Comets
0-3
0-3
2-9

B - Region 5 - District 10

Teams District 10 Region 5 Overall
Turtle Lake-Mercer/McClusky
2-0
3-0
8-2
Washburn High School
3-1
3-2
5-4
Wilton-Wing
2-1
0-2
4-6
Underwood High School
1-2
1-2
3-8
Max High School
1-2
1-2
1-10
Garrison High School
0-0
0-0
5-5
Center-Stanton HS
0-3
0-3
0-8

B - Region 5 - District 9

Teams District 9 Region 5 Overall
Solen High School
2-0
3-0
8-1
Standing Rock Community High School
1-0
1-0
3-7
Shiloh Christian High School
1-0
0-0
10-1
New Salem-Almont High School
1-1
1-2
4-8
Flasher
0-1
1-1
8-3
Grant County HS
0-3
0-0
1-9

B - Region 6 - District 11

Teams District 11 Region 6 Overall
Bottineau High School
3-0
2-2
6-5
Rugby High School
2-0
2-1
7-4
Drake/Anamoose Raiders
2-1
5-0
5-5
TGU Titans
1-1
0-1
5-6
Velva-Sawyer
1-2
1-4
5-6
Sawyer High School
0-0
0-0
0-0
Westhope-Newburg
0-2
1-3
1-7
Nedrose High School
0-3
1-1
3-7

B - Region 6 - District 12

Teams District 12 Region 6 Overall
Bishop Ryan High School
3-0
4-0
10-1
Our Redeemer's HS
3-0
2-0
7-3
Des Lacs-Burlington HS
2-1
6-0
10-3
Mohall-Lansford-Sherwood High School
2-1
3-2
6-4
Lewis & Clark High School - Berthold
2-1
0-0
7-3
Glenburn High School
0-3
0-1
2-8
Surrey High School
0-3
0-4
3-9
South Prairie High School
0-3
0-7
0-12

B - Region 7

Teams Region 7 Overall
Dickinson Trinity High School
4-0
11-2
Mott-Regent HS
3-0
10-2
Beulah High School
5-1
9-3
Heart River
3-2
7-4
Hettinger/Scranton
1-1
8-3
Killdeer Cowboys
2-3
4-6
Glen Ullin/Hebron Bearcats
1-2
6-5
Hazen High School
1-2
2-7
New England High School
1-3
5-6
Richardton-Taylor High School
1-3
4-8
Bowman County High School
0-2
3-9
Beach High School
0-4
1-8

B - Region 8 - District 15

Teams District 15 Region 8 Overall
Mandaree High School
1-0
1-0
3-5
Parshall High School
1-0
2-1
6-4
Williston Trinity Christian High School
4-1
2-1
7-3
Lewis & Clark, North Shore
1-1
1-0
5-2
Watford City
1-1
1-2
3-7
Trenton High School
2-3
0-4
2-8
New Town High School
1-2
2-1
6-4
Alexander High School
0-2
0-0
0-4
White Shield High School
0-2
0-2
3-3

B - Region 8 - District 16

Teams District 16 Region 8 Overall
Kenmare High School
3-0
5-0
11-1
Burke County
2-0
1-1
6-3
Powers Lake High School
4-1
2-1
8-2
Stanley High School
2-1
3-0
7-5
Ray High School
2-4
2-1
3-8
Tioga High School
1-4
2-6
3-9
Divide County High School
0-4
1-4
2-9

B - Schedule is Independent

Teams Schedule is Independent Overall
Dakota Adventist Academy
0-0
0-0